Jak si vyrobit doma aroma difuzér - levně a rychle

Home made 
 
Aroma difuzér, přírodní osvěžovač vzduchu.
 
Přírodní osvěžovač vzduchu
 
Pokud stejně jako já nemáte rádi umělé vůně a osvěžovače vzduchu (elektrické, které jsou plné nepříjemných „chemikálií“), pak si vyrobte domácí difuzér. Můžete použít vázu nebo lahvičku, která nejlépe vyhovuje vaší estetice, namíchat různé esenciální oleje, dokud nezískáte směs, která vám přinese největší potěšení.
 
Svíčky jsou skvělé, ale stále mohou představovat nebezpečí požáru, pokud se s nimi nezachází opatrně nebo pokud máte doma děti nebo zvířata. S "tyčinkovými" aroma difuzéry nebudete mít takové problémy, protože nevyžadují žádné plameny, zástrčky ani baterie.
 
Co potřebujete k výrobě domácího vonného difuzéru?
 
K výrobě difuzéru potřebujete pouze 4 ingredience, které si můžete libovolně upravit podle sebe.
 
Nádobu
Skleněná nebo keramická nádoba s úzkým otvorem nahoře. Můžete použít skleněnou kosmetickou lahvičku, zapomenutou vázu, lahvičku s parfémem atd.
 
Základ
Můžete použít olej dle vlastního výběru (např. sladký mandlový, olivový, jojobový) nebo směs alkoholu a vody.
 
Vůně
Vybrané esenciální oleje (pár nápadů níže)
 
Tyčinky
Můžete použít větvičky, bambusové či dřevěné "špejle" nebo si dokonce koupit speciální tyčinky do difuzéru.
 
Jak vyrobit vonný difuzér?
 
Pokud používáte olejovou bázi, smíchejte směs 30% esenciálního oleje se 70% základního oleje. Můžete experimentovat s procenty, abyste zjistili, co je pro vás nejlepší. Pokud používáte směs alkoholu a vody, přidejte asi 12 kapek esenciálních olejů do asi 1/4 šálku vody, poté přidejte trochu alkoholu (pomáhá vázat oleje s vodou). Nalijte směs do nádoby a vložte tyčinky do roztoku. Poté je vyjměte a otočte tak, aby opačné konce byly uvnitř láhve. Jednou týdně tyčinky otočte.
Ještě pár tipů. Čím menší je hrdlo lahvičky, tím pomaleji se bude tekutina odpařovat.
 
Experimentujte s různými kombinacemi esenciálních olejů, dokud nenajdete jeden nebo dva, které se vám opravdu líbí. Poté můžete zvýšit dávky a skladovat je v uzavřených nádobách (například zavařovacích sklenicích), abyste ušetřili čas na pozdější přípravu.
 
Pokud máte domácí mazlíčky, vězte, že éterické oleje mohou být někdy pro vašeho psa nebo kočku škodlivé. Než si vyrobíte difuzér, zkontrolujte, zda je vybraný esenciální olej považován za bezpečný pro vašeho mazlíčka, děti nebo vás, pokud jste alergičtí nebo jste těhotná.
 
Směs sezónních esenciálních olejů
Doporučuji experimentovat s různými směsmi olejů a vytvářet například sezónní směsi:
 
Jaro. Nechte svůj domov rozkvést vůní čerstvých květin, které jaro přináší díky kombinaci esenciálních olejů z citrusů, cedru, levandule, pelargónie a jasmínu.
 
Léto. Rozzařte svůj domov směsí esenciálních olejů levandule, magnólie, bergamotu a citronu.
 
Podzim. Do svetrového počasí doporučujeme směs esenciálních olejů z jalovce, cedru, kardamomu a skořice.
 
Zima. Zahalte se do vůně hřejivé směsi esenciálních olejů z jedle, cedrového dřeva, jalovce, smrku a pačuli.